Кінець XIX століття ознаменувався тенденцією до спрощення. Це торкнулося як архітектури, і інтер'єру. Народ втомився від важкого модерну з його завитками та плавними вигнутими лініями. Американці розробляють дешеве житло для робітників, де є всі ознаки мінімалізму . Населення планети збільшується і стає вже не до розкоші. Будівництво починає рости у висоту - з'являються перші хмарочоси правильної форми без жодних архітектурних надмірностей. Мінімалізм часом доводиться до абсурду, коли меблі призначені лише для виконання своїх прямих функцій. Ліжко використовується для сну, шафа – для одягу, стілець – щоб сидіти. І жодного декору.
Сучасний мінімалізм
Сучасний мінімалізм відрізняється функціональністю. Меблів мало, тому кожен предмет має виконувати кілька функцій. Спальне місце є ще й місцем для зберігання постільних речей, інших речей. Вбудована шафа економить простір, ховаючи в собі висувний або відкидний стіл. Сучасний мінімалізм - це мінімум речей за їх максимальної функціональності.
Теоретично мінімалізм можна обґрунтувати словами знаменитого архітектора Ле Корбюзьє, сенс яких зводиться до того, що будинок є своєрідною машиною для житла та відпочинку, а тому передбачає естетику чистоти та точності. Саме чистота стилю стала основним визначенням мінімалізму.
Принцип, на якому ґрунтується мінімалізм, проголошує наявність ідеально збудованого простору, пропорцій та форм, точність деталей, а також значний вплив, який надає на інтер'єр приміщення освітлення та кольорова гама, враховуючи, що наявність декоративних прикрас зведено до мінімуму. Основний акцент у мінімалізмі робиться на лаконічність інтер'єру, а також відсутність зайвих речей та предметів у кімнаті. Однак при цьому мінімум деталей повинен компенсуватися використанням високоякісних матеріалів, гладких, скляних та дзеркальних поверхонь, великою кількістю білого кольору, що створює в приміщенні ілюзію легкості, невагомості та нескінченності простору.
В інтер'єрі, витриманому в мінімалістському стилі дуже важливо, щоб усі поверхні були ідеальними. А для більшої виразності приміщення застосовують асиметрію, монохромні кольори, а також незвичайні, але прості та зрозумілі предмети та образи. Найбільше вітаються правильні геометричні форми у вигляді кулі, куба чи прямокутника. Це стосується і предметів меблів, елементів декору, і освітлювальних приладів. Основні поверхні, такі як підлога, стіни, стеля мають чіткі чіткі лінії і виконуються з використанням трьох найбільш характерних для стилю кольорів: білого, сірого і чорного. Наголосити на особливій гармонійності мінімалістського стилю інтер'єру можна за допомогою декількох декоративних деталей, що мають насичений колір.
До основних матеріалів, що застосовуються в такому продуманому та вивіреному стилі як мінімалізм, відносяться натуральна деревина, метали (сталь, алюміній, хром), прозоре та матове скло, дзеркальна поверхня, природний камінь. А головне – кількість кольорів та відтінків має бути мінімальною.
Мінімалізм - це не просто дизайнерський стиль, а свого роду філософія, яка відображає спосіб мислення, стиль життя і систему цінностей тієї людини, яка вибрала для себе подібне місце існування. Слід зазначити, що оскільки основною якістю мінімалістського стилю є функціональність, то жити і працювати в таких приміщеннях легко і зручно.
При використанні даного стилю в дизайні інтер'єрів мінімальний набір меблів максимально виконує свої функції, а декоративні елементи взагалі відсутні, або присутні в дуже невеликих кількостях. В результаті Ви отримуєте вільний простір, наповнений світлом та повітрям, в якому приємно поміркувати про життя, покопатися у своїх думках, зняти стрес та напругу, оцінити справжню зручність. Різноманітність білого кольору, спокійна та стримана обстановка, чіткі та правильні лінії – все це позитивно впливає на загальний настрій, здоров'я та психіку людей, які живуть та працюють у приміщеннях, оформлених у мінімалістському стилі.
Написати коментар