Паперові шпалери
Зрозуміло, найулюбленішими і найбільш широко використовуваними, як і раніше, залишаються паперові шпалери. Пояснюється це, в першу чергу, їхньою порівняльною дешевизною та простотою технології монтажу. Крім того, паперові шпалери екологічні, дозволяють стінам "дихати", їх можна використовувати для обробки практично будь-яких житлових приміщень. Паперові шпалери трохи знижують теплопровідність стін і підвищують звукопоглинання. До недоліків паперових настінних шпалер можна віднести низьку міцність, що особливо проявляється в процесі обклеювання, неможливість застосування у вологих приміщеннях, що вимагають обробки стін миючими складами та відносно невисоку довговічність. З естетичної точки зору сучасні паперові шпалери своєю різноманітністю забарвлень і структур можуть задовольнити навіть найвишуканіший смак.
Дуплексний папір
Цікавий декоративний ефект мають паперові шпалери із структурною поверхнею. Це можуть бути дуплексні тиснені шпалери, які складаються з двох поєднаних між собою полотен паперу, тиснених ще у вологому стані. А можуть бути грубоволокнисті шпалери, які також складаються з двох паперових шарів, між якими розміщений шар деревної стружки. Ці шпалери з різними візерунками та текстурами використовуються для стін та стель скрізь, де не потрібне часте миття. Часто застосовуються для того, щоб приховати шорсткість стін. До переваг цих шпалер відноситься порівняльна міцність при миття.
Завдяки структурованій поверхні таких шпалер обклеєна стіна має гарний зовнішній вигляд, який досягається не за допомогою орнаментів, а в результаті своєрідного світлозаломлення, що пожвавлює всю обклеєну поверхню. На таких структурованих поверхнях виграшно виглядають предмети інтер'єру, картини, портьєри, штори.
Вінілові шпалери
Вінілові шпалери для стін багатошарові. Нижній шар є папером або тканиною. Він покривається шаром полівініл. Потім на поверхню наноситься малюнок чи тиснення. Спінені шпалери з вінілу є дуже щільними. Цей результат досягається за рахунок спеціальної термічної обробки. Тому вінілові шпалери ідеально покривають поверхні, прикрадаючи дрібні вади. Головна відмінність цього матеріалу полягає в тому, що такі шпалери миються і довго не вицвітають. Це означає, що стіни, на які наклеєні вінілові шпалери для квартири, що миються, вкрай гігієнічні. Вологе прибирання всіх поверхонь допоможе утримувати житло в ідеальній чистоті. Настінні шпалери, що миються, особливо актуальні, якщо в будинку є алергіки або маленькі діти.
На шпалерах європейського виробництва часто можна побачити значок екологічної безпеки (для кожної своєї країни). Це означає, що шпалери не виділяють шкідливих речовин і мають мікропори, що дозволяють стінам "дихати", тобто їх можна наклеювати у будь-яких житлових приміщеннях. Серед вінілових шпалер можна виділити 3 основні категорії, що різняться між собою способом виготовлення, щільністю, зовнішнім виглядом та вартістю: спінений вініл, плоский вініл та щільний ("кухонний") вініл.
Флізелінові шпалери
Флізелінові шпалери з'явилися на будівельному ринку порівняно недавно. Але завдяки своїм унікальним функціональним та декоративним властивостям шпалери флізелінові можна сьогодні побачити практично у кожному будинку.
Флізелінові шпалери надзвичайно прості у використанні. Наклеювати їх – одне задоволення! Не треба як колись розкладати громіздкі рулони на підлозі, намазуючи листи клейовим розчином. Спеціальний клей наноситься не на шпалери з флізеліну, а прямо на стіну. Шпалери на флізеліні дозволяють уникати здуття, зморшок, зминання. До того ж, такі рулони дуже економні: їхня ширина більша, ніж у інших видів. У плані гігієнічності настінні шпалери на флізеліні відповідають найвищим вимогам. За ними можна доглядати як за допомогою сухого чищення, так і за допомогою вологого збирання. Таким чином, каталоги флізелінових шпалер буде особливо цікавий людям, які віддають перевагу ідеальній чистоті в будинку.
Ці шпалери також є двошаровими, але шар полівінілу у них наноситься на флізелінову основу, полівініл та утворює потрібну текстуру. Флізелін - нетканий матеріал з целюлози, дещо схожий на скловолокно, проте має набагато більш тонку структуру. На дотик він нагадує найтонший шар синтепону. При намоканні цей матеріал не піддається ні розтягуванню, ні усадці, що, природно, вигідно відрізняє його від паперових аналогів. В основі цього матеріалу немає скловолокна, він виготовляється з целюлозних та текстильних волокон з полімерним сполучним засобом. Флізелінові структурні шпалери приховують дрібні нерівності, зручні у використанні, довговічні та дають величезний простір для творчості.
Шпалери з флоком (Велюрові шпалери)
Велюрові шпалери робляться нанесенням на паперову основу штучних (нейлонових) волокон та закріпленням їх у вертикальному положенні. На дотик такі шпалери нагадують товстий оксамитовий папір.
Велюрові шпалери застосовують для декоративного оздоблення житлових приміщень із низькою забрудненістю. Велюрові шпалери надають кімнаті шикарного вигляду, але вони добре збирають пил і запахи, через що їх застосування, наприклад, на кухні просто виключено.
Велюрові шпалери важкі, тому обов'язково треба застосовувати сильний клей для важких шпалер. Намазані клеєм полотна наносять на стіну щіткою з довгим і м'яким шовковим ворсом (у жодному разі не можна застосовувати нейлонові щітки). Шпалери прогладжують вертикально, рівномірно, не натискаючи. Відрізати їх слід спеціальним ножем із новим лезом. Потрібно уникати перекриття полотен. Сліди клею видаляють трохи змоченою губкою.
Автор статті: Онищенко Юлія
Написати коментар