Купуючи шпалери самостійно, ми часто звертаємося за допомогою до менеджерів, консультантів та інших фахівців, компетентних у цій сфері. Звичайно, практично завжди отримуємо вичерпну відповідь на своє запитання. Але є моменти, про які, наприклад, консультант забув згадати – чи стійке покриття до прибирання, чи міцне воно, чи переносить воно вологу. У такому випадку Ви завжди можете звернутися до нанесеного на ярлику маркування, яке допоможе у виборі оптимального шпалер для того чи іншого приміщення.
У сучасному світі асортимент шпалер досить великий – різноманітність кольорів, фактур, текстур – у всьому цьому легко заплутатися людині, яка не має відношення до дизайну інтер'єрів. Тому дуже важливим є розуміння того, для якого приміщення Вам потрібен цей облицювальний матеріал, оскільки шпалери для ванної та шпалери для дитячої – це два абсолютно різні види покриття.
Першим, і одним із найважливіших факторів , на який рекомендовано звернути увагу – з якого матеріалу складається шпалери:
• А – акрилові шпалери (з акриловим напиленням);
• Б – паперові шпалери;
• ВР – спінений вініл (що має шорстку поверхню);
• ПВ – плоский вініл (що має гладку поверхню);
• РВ – рельєфний вініл;
• СТР – структурні шпалери;
• ТКС – текстильні шпалери (на тканинній основі);
• СТЛ – склошпалери
Визначившись із видом шпалерного матеріалу, також обов'язково варто врахувати його експлуатаційні характеристики, маркування яких вказано на ярлику шпалерного пакування.
Отже, розберемо докладніше, що означає кожне з маркувань:
Як правило, це позначення говорить про те, що шпалери схильні до вигоряння, тому не бажано їх використання в приміщеннях, що занадто освітлюються натуральним світлом.
Цей знак говорить про можливість поклейки шпалерного покриття в приміщенні, що добре освітлюється (з урахуванням сонячного світла).
Шпалери, до складу яких входять спеціальні речовини, що перешкоджають горінню.
У процесі експлуатації, за потреби, забруднення можна видалити сухою ганчіркою, максимум – злегка вологою.
Завдяки спеціальному покриттю шпалери з таким маркуванням стійкі до вологого прибирання, що дозволяє періодично протирати їх вологою губкою.
Таке шпалерне покриття можна мити із застосуванням мильного розчину.
Шпалери стійкі до вологого збирання. Можна мити при використанні засобів для чищення.
Нанесення клейового розчину безпосередньо на шпалери. Як правило, такому покриттю потрібно невеликий проміжок часу для просочення. Найчастіше – це паперові шпалери.
Шпалери, що не потребують додаткового просочення. Клей наноситься не на виворітну частину шпалерного покриття, а на попередньо підготовлену поверхню (стіну).
Інакше висловлюючись – підбір малюнка. Поклейка шпалер відбувається за допомогою вирівнювання симетрії зображення горизонтального.
Зміщене накладення малюнка.
Малюнок на сусідніх смугах вимагатиме зміщення на певний рапорт однієї зі смуг (це загрожує додатковим збільшенням відходів, що слід враховувати при підрахунку необхідної кількості рулонів).
Шпалери наносяться без вибору зображення. Найчастіше це шпалери-абстракції або однотонне покриття.
Ще одним важливим фактором, на який особливо треба звертати увагу, є екологічна безпека шпалер:
І на завершення хочеться порекомендувати: якщо Ви збираєтеся купувати шпалери самостійно, бажано звернути увагу на розшифровку маркувальних знаків, щоб в результаті Ви отримали не тільки високоякісну продукцію, але й продукт, що відповідає Вашим очікуванням в експлуатації.
Бажаємо Вам приємних покупок!Автор статті: Маркіанович Аліна
Написати коментар