Ще в кам'яному віці первісні люди, самі того не знаючи, започаткували створення настінних покриттів. Спочатку це були примітивні лінії та точки, потім – наскельні зображення тварин, далі – шкури їх здобич. Трохи пізніше, еволюціонуючи, люди стали прикрашати стіни свого житла не просто подряпинами – тепер вони використовували природні барвники (дерев'яне вугілля, кров тварин та сік рослин). Так створювався затишок багато тисяч років тому.
В наш час існує маса настінних покриттів – від декоративної штукатурки до шпалер різних текстур. У цій статті ми з вами поговоримо про незвичайну текстуру шпалерного покриття, про те, в яких приміщеннях вони будуть доречними і який догляд їм необхідний.
Найбільш ходовими шпалерами в наш час є флізелінові та вінілові . Маючи досить міцну структуру, вони стійкі до зовнішніх пошкоджень та легкого вологого прибирання – якщо ви періодично протиратимете їх акуратно вологою губкою вони не втратить свій зовнішній вигляд. Завдяки доступній ціні та широкому вибору текстур, кольору та фактур, ці шпалери користуються величезним попитом.
Подивитися колекції шпалер на флізеліновій основі можна тут
Напевно, одним із найнезвичайніших способів прикраси стін кімнати стануть шпалери зі світлодіодами – новинка на ринку оздоблювальних матеріалів Європи. У 2011 році німецький дизайнер та архітектор Інго Мауер (Ingo Maurer)створив шпалерне покриття, в основі якого лежать маленькі розміри світлодіоди. Даний винахід став у мить популярним. Незважаючи на досить високу ціну покриття, попит на нього досить великий - приглушене світло, що виходить від стіни, припало до душі багатьом селебріті. Відмінним рішенням стане використання покриття як акцент - обклейте їм одну стіну, на яку найчастіше падає ваш погляд і ви забезпечите себе позитивним настроєм на весь день. Вибір таких шпалер допомагає створювати незвичайні, вишукані, шикарні інтер'єри, здатні дивувати і надихати.
Ще одним незвичайним способом декорування стін є текстильні шпалери – маючи широку гаму кольорів, вони здатні створити шикарний інтер'єр, наповнений розкішшю та багатством. Дане настінне покриття буває чотирьох видів - шовкові, лляні, фетрові та джутові шпалери. Кожна з них відрізняється зовнішнім виглядом та дизайном. Наприклад, шовкові текстильні шпалери мають гладку текстуру, створюючи в інтер'єрі атмосферу вишуканості та елегантності. До речі, таке покриття буде при оформленні спальні, де все просякнуте духом романтики.
Джутові та фетрові текстильні шпалери відрізняються високою міцністю та стійкістю до пошкоджень. Завдяки своїй щільній основі вони ідеальні для експлуатації в приміщеннях з великою прохідністю, зокрема, у передпокої. Такі шпалери мають дещо шорстку текстуру, саме тому їх не рекомендується піддавати вологому прибиранню. Вирішити проблему чистоти в цьому випадку допоможе пилосос на мінімальній потужності. Величезним плюсом використання даного покриття є їхня щільна основа, завдяки якій ховаються всі нерівності стін.
Льняні шпалери в інтер'єрі приміщень трапляються рідше. А все через вибагливість самого матеріалу. Зважаючи на те, що льон досить тонкий, його волокна наклеюються на тканинну основу, які, для надання товарного вигляду та підвищення технічних характеристик, змішують із синтетичними. Так як льон матеріал натуральний, при обклеюванні стін такими шпалерами ви можете зіткнутися з проблемою зміни кольору в рулоні. І, слід зазначити, це не брак виробництва – це природний процес, оскільки відмітна особливість лляного покриття. Однак якщо акуратно підігнати всі стики, можна отримати дуже цікаве поєднання кольорів, яке додасть вашій кімнаті унікальності.
Різноманітність шпалерного покриття в наш час сприяє вибору. Описані у цій статті види шпалер - далеко не все, про що хотілося б розповісти. Читайте наш блог і ви дізнаєтеся багато нових та корисний речей
Бажаємо вам приємних покупок!
Автор статті: Маркіанович Аліна
Написати коментар