Дуже актуальне питання у наш час. Серед безлічі облицювальних матеріалів для стін шпалери - одні з найбільш популярних. І цьому супроводжує ряд переваг - величезний вибір фактур, текстур, широка палітра кольорів і одна з основних прийнятна ціна, завдяки чому ваш бюджет не зазнає значних втрат.
Одними з перших були паперові шпалери, попит на які миттєво зріс. Адже завжди і за всіх часів люди прагнули створити щось по-особливому гарне та естетично привабливе у своєму будинку. З часом виробництво регулярно оновлювалося, впроваджуючи новітні обладнання – так і з'явилися перші шпалери на флізеліновій та вініловій основі, текстильні та скло-шпалери.
Мабуть, одне з найбільш затребуваних шпалер у наш час. І це зовсім не дивно, адже це покриття має ряд переваг, які дуже актуальні в процесі використання шпалер у домашньому просторі.
Флізелінові шпалери мають досить міцну основу, що допомагає приховувати дрібні дефекти стіни (сколи, подряпини та інше). Завдяки сучасним технологіям полотно обробляється спеціальним розчином, після чого такі шпалери стають вогнестійкими.
Мінусом цього покриття можна назвати його досить високу ціну, зокрема на дизайнерські колекції. Однак якщо ви справжній поціновувач краси – тоді цей варіант саме для вас! Також не можна забувати і про те, що сучасні шпалери вимагають до себе дбайливого відношення і хоч і рідкісного, але все ж таки вологого прибирання. Для цього вам знадобиться раз на місяць (як показує практика, цього цілком достатньо) протирати настінним покриттям вологою губкою.
ВІНІЛОВІ ШПАЛЕРИ
Другі, після флізелінових, на запити серед покупців. Але другі аж ніяк не за якістю, а через ціну. Ціна на них у рази вища, ніж на попередню позицію і все це взаємопов'язане з технологією виробництва - спінений вініл, вініл гарячого тиснення або щільний вініл. Кожна з позицій відрізняється один від одного щільністю та зовнішнім виглядом.
Наприклад, спінений вініл – це рельєфні шпалери, які бояться ні вологи, ні легких механічних ушкоджень.
Вініл гарячого тиснення або, як його ще називають, плоский вініл відрізняється найвищою ціною серед цієї лінійки шпалер. Все тому, що в основі виробництва лежить шовкографія, що дозволяє виготовляти найтонше, але при цьому досить міцне, шпалерне полотно.
Твердий вініл – найважчий зразок у лінійці. Найчастіше такі шпалери мають глянсову поверхню. До цього часу вони виготовлялися виключно для кухонного простору, але зараз їх використовують у всіх приміщеннях. Важливо пам'ятати, якщо ви збираєтеся використовувати такі шпалери, слід придбати спеціальний клей для важких шпалер.
У наш час паперові шпалери - це не тільки миловидні квіточки в стилі прованс і кантрі, якими були обклеєні будинки наших бабусь, а й широкий спектр кольору та фактури. Інноваційний підхід до виробництва дав можливість створення міцної та щільної основи навіть біля паперових шпалер, що, відповідно, вплинуло на якість продукції, що випускається. Завдяки високим експлуатаційним характеристикам таке покриття прослужить вам досить довго. Найчастіше використовуються паперові шпалери в дитячій кімнаті, оскільки саме вони відповідають усім екологічним стандартам.
СКЛОШпалери
Мабуть, одне з найоригінальніших настінних покриттів, яке, до того ж, цілком екологічно чисте (навіть склад покриття, що клеїть, повністю складається з крохмалю). Цей вид настінного покриття виготовляється зі склониток та наноситься на основу за допомогою ткацького верстата. Величезним, і мало неосновним, плюсом стеклообев є їх протипожежні властивості – вони не горять і підтримують процес горіння.
Дане шпалерне покриття – відмінний вибір для тих, хто має домашніх улюбленців. Завдяки надміцному верхньому шару, таким шпалерам не страшні ніякі пазурі тварин. Також вони добре пропускають повітря, що сприяє профілактиці появи грибка, що досить важливо в таких приміщеннях як кухня або ванна.
Як бачите, в сучасному світі безліч різних покриттів, виконаних з різного матеріалу. Кожне з них – по-своєму красиво, елегантно та практично. Які шпалери вибрати для створення домашнього затишку – вибір виключно за вами, а ми, у свою чергу, постараємося допомогти вам у такій нелегкій справі.
Бажаємо вам приємних покупок!
Автор статті: Маркіанович Аліна
Написати коментар