На кухні ми зазвичай проводимо досить багато часу. Там ми створюємо кулінарні шедеври та проводимо сімейні сніданки, нерідко приймаємо гостей або просто спілкуємось у теплій сімейній обстановці. Саме тому завжди хочеться хоча б візуально «прив'язати» кухню до «житлової площі», зробивши її ще більш затишною та домашньою, хоча за всієї великої кількості побутової техніки та обладнання в наш час зробити це досить складно.
Проте шпалери для кухні як облицювальний матеріал для стін вибирають досить часто. І хоча цей матеріал не найпрактичніший, але з чудовою візуальною складовою як з однією з найголовніших переваг шпалер, сперечатися складно. Тому нам залишається вибирати більш міцні варіанти шпалер - з вініловим покриттям або шпалери, що миються/чистяться.
Якщо розібратися з цим складно поодинці, попередньо проконсультуйтеся з продавцем і обов'язково повідомите його про те, що ви вибираєте шпалери саме на кухню. Хороший фахівець навіть не пропонуватиме вам зразки, що вимагають ретельного догляду та максимальної ощадливості у поводженні з ними.
Як комбінувати шпалери на кухні:
обклеїти однакові шпалери по всьому периметру видимих поверхонь
виділити різними кольорами чи відтінками певні зони
поєднувати фонові та декоративні шпалери з однієї колекції
Де можна клеїти шпалери на кухні:
по периметру стін
на кухонному фартуху *
в обідній зоні
* Після обклеювання шпалер та встановлення кухні замовте у майстерні прозорий скляний фартух потрібного вам розміру. В результаті ви отримаєте абсолютно гармонійну кухню, в якій використовуються тільки шпалери на стінах, що виглядає дуже затишно, і при цьому функціональність теж зовсім не постраждає - мити і чистити скло можна будь-якими щітками і хімічними засобами.
Де не потрібно клеїти шпалери на кухні:
на стелі
за плитою
У кухні багато випарів, конденсату та перепадів температур. Краще вберегти себе від непередбачених ризиків та незапланованого ремонту та просто вирівняти стелю та пофарбувати його.
Варіанти дизайну шпалер для кухні
Однотонні шпалери
Однотонні шпалери часто мають гладку, майже непомітну текстуру, що імітує фарбування або штукатурку. Вони є відмінним фоном для настінного декору (картин, бра, світильників, панно чи дзеркала). Обклеївши кухню однотонними шпалерами, ви можемо не боятися перевантажити інтер'єр. Тут слідкувати потрібно лише за освітленістю – чим світліша кімната, тим більший спектр кольорів ви можете безболісно використовувати у цій зоні.
Якщо у створенні інтер'єру ви використовуєте складні кольори і знайти в готовому вигляді шпалери потрібного відтінку вам не вдалося, на допомогу прийдуть шпалери під фарбування. Стики після фарбування практично не видно, текстура зберігається. У готовому вигляді ви отримаєте відмінну основу будь-якого з тисячі кольорів по віялу виробника фарби. А це, погодьтеся, таїть у собі величезний потенціал для опрацювання та гарного оформлення стін та поєднань.
Шпалери з геометричним малюнком
У робочій зоні кухні, як правило, переважають чіткі лінії, тому геометричний малюнок тут виглядатиме дуже гармонійно. Використовуйте квадрати, кола, багатогранники, ромби. Подібні, на перший погляд, примітивні візерунки стильно виглядають саме в сучасних інтер'єрах.
Шпалери в смужку
Смужка може бути монохромною та контрастною, кольоровою або однотонною. Вона може відрізнятися за шириною, ритмом і щільністю малюнка. Будучи одним із найпростіших і в той же час надзвичайно привабливим для роботи матеріалів, смужка не здає позицій і за всіх часів радує нас новими варіаціями текстур, форм і кольорів. Однією з останніх течій можна назвати «текстуровану» смужку. Це поєднання в шпалерах паперу, оксамиту, шкіри, дрібного скляного піску, камінчиків чи стразів.
Абстракція
Кольорові розлучення, вертикальні та горизонтальні лінії у різних пропорціях та комбінаціях – одним словом, кольорові плями, які створюють настрій, але не мають чітко вираженого малюнка. Дивлячись на такі шпалери, ми не зосереджуємося на фігурах та контурах, а вловлюємо передачу кольору. Поводитися з подібними принтами потрібно акуратно і використовувати їх в помірній кількості, тому що абстрактний малюнок буває досить насиченим і важким. Уважно стежте, щоб не перевантажити інтер'єр.
Флористичні мотиви
Це всілякі квіткові та рослинні мотиви з переплетеннями квітів, листочків, ягід тощо. Дизайн таких шпалер нерідко виглядає дуже жіночним. До чоловічих уподобань і поглядів потрібно поставитися з належною повагою і обов'язково поцікавитися, наскільки прийнятний для них такий малюнок і чи буде кожному члену сім'ї комфортно до кімнати, «усипаної» трояндами чи фіалками на всю стіну.
Флористичні напрямки найчастіше зустрічаються в колекціях англійських та французьких виробників, хоча рослинні орнаменти вже давно стали невід'ємним напрямком і є майже у кожного виробника шпалер у тій чи іншій кількості колекцій. Вони бувають як ніжними, пастельних кольорів, так і контрастними, строкатими та досить яскравими.
Історичні мотиви
Принти на шпалерах часто є спадщиною давніх культур. Осучаснені та стилізовані, орнаменти, візерунки та символи кочують із колекції до колекції. Це і французькі лілії, і арабески, і дамаський візерунок, і багато інших малюнків, яким уже сотні та тисячі років.
Наразі особливо актуальні східні мотиви. Тут багато складних геометричних переплетень та незвичайних фігур, які поєднують у собі безліч ліній різної товщини та відтінків кольорів. Вони часто бувають різнобарвними та дуже насиченими.
Як бачите, функціональне призначення кімнати аж ніяк не обмежує вас у реалізації цікавих ідей та їх втілень. Пам'ятайте, що все має бути доречним і не забувайте про практичність, а все інше – справа смаку.
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар