Однотонні шпалери - найуніверсальніший матеріал для облицювання внутрішніх стін. Паперова фактура, тепло, що виходить при дотику до такого роду покриття - саме ці якості надають шпалерам такої широкої популярності.
Давайте подивимося, в яких випадках вам варто купувати однотонні шпалери:
- якщо ви надалі плануєте оформляти стіни рамками, фото, картинами чи іншим декором;
- якщо ви купуєте оригінальні меблі, які самі по собі є яскравим акцентом і потребують спокійного фону;
- якщо вам до душі гладке фарбування стін або штукатурка, але неприємною їх особливістю ви вважаєте відносну холодність стін;
- якщо для вас в оформленні стін найважливіше - фактура і колір, ви не любите вишукувань і віддаєте перевагу максимально лаконічному дизайну.
Є два варіанти на виході отримати однотонні шпалери: купити відразу готові пофарбовані на виробництві, або спочатку поклеїти шпалери під фарбування, а потім нанести на них необхідний колір. Другий метод нині менш популярний. А дарма - тому як подальше фарбування практично виключає виникнення стиків на швах, що є основним недоліком однотонних шпалер. Неправильне і неакуратне обклеювання може зіпсувати все враження, хоч би якими красивими шпалери були насправді.
Однотонні шпалери можуть використовуватися абсолютно у будь-якому стилі. Немає такого каталогу із зразками, в якому немає добірки саме однотонних шпалер. І тут вам потрібно орієнтуватися на такі параметри.
1. Оцініть необхідний ступінь зносостійкості
Вибираючи шпалери до спальні, з цим параметром . У кімнаті, не схильній до частих механічних впливів, де немає випарів, великої прохідності людей та інших факторів, які можуть впливати на знос шпалер, клеїти можна абсолютно будь-які, навіть найтонші паперові зразки.
Чого не скажеш про передпокій або кухню, а також ванну кімнату. Тут вже варто звернути особливу увагу на можливість шпалери мити та чистити щіткою. Якщо така можливість є, це буде дуже до речі - шпалери прослужать вам довше і будуть виглядати акуратно.
2. Визначтеся зі ступенем блиску
Одним з важливих факторів, на які варто відразу ж звернути увагу, чи подобається вам блиск і перламутрові відливи на шпалерах. Хтось захоплюється тим, як шпалери перетворюються при попаданні на них сонячних променів — вони відблискують, можуть робити фактуру більш явною або навіть «відкривати» малюнок, який у неосвітлених ділянках кімнати буде непомітний.
Багато хто з нас (і ця тенденція спостерігається останнім часом досить часто) навпаки намагаються уникати блискіток. Це з тим, що у деяких стилях можуть бути просто недоречними. Це більшою мірою відноситься до еко-стилю, скандинавського, кантрі та інших лаконічних і простих стилів.
3. Виберіть фактуру
Фактури однотонних шпалер дуже різноманітні. Починаючи від імітації фарбованих стін, закінчуючи повторенням структури шкіри та інші вишуканості. Це можуть бути ворсинки, мазки, геометричні форми — прості рисочки, кола, трикутники та багато іншого.
Також можливо, що ви виберете шпалери під фарбування - текстуровані їх зразки мають властивість по-різному вбирати покриття і в результаті давати кілька відтінків одного і того ж кольору - обов'язково уточніть цей нюанс у консультантів.
4. Підберіть колірну схему
Цей вибір - найскладніший і найвідповідальніший. Тому що фактура, яку ви вибрали раніше, у будь-якому випадку буде не надто видно — шпалери все ж таки однотонні, тому текстурування у них дуже умовне. А ось колір буде видно добре. Пам'ятайте про те, що він активно взаємодіятиме з навколишнім інтер'єром.
Підбирайте колір, відштовхуючись від загальної гами кольорів, відтінків, що використовуються в меблів і декорі. Обклеювання всіх стін одним кольором – базовий прийом, можна навіть сказати – вже класичний. Тим не менш, ви завжди можете спробувати поєднувати шпалери з однієї колекції, але різних кольорів.
Це можуть бути протилежні стіни, кути кімнати або смуга зонування, що проходить вздовж стіни. Контраст може бути як сильним, так і ледь помітним тут уже питання особистого вибору. Пам'ятайте – працювати потрібно саме з відтінками. Комбінувати кольори теж можна, але цей складніший і ризикований захід, тому без фахівця рекомендуємо вам у цій галузі не експериментувати.
При підборі беріть також до уваги розташування кімнати щодо сторін світла. У південні та східні кімнати можна вибирати практично будь-які шпалери, а ось західна та північна сторона вимагають акуратнішого поводження — тут доречними будуть теплі відтінки, живі, сонячні кольори. Сірого в подібних кімнатах намагайтеся уникати.
Автор статті: Онищенко Юлія
Написати коментар