Як виглядають наші стіни у ванній кімнаті? Кераміка або пластик, що вже стали класикою. Деколи хочеться це розбавити, особливо, якщо ідея інтер'єру незвичайна.
Шпалери дають нам можливість урізноманітнити ванну, потрібно лише правильно їх підібрати.
З'ясуємо переваги та недоліки обробки стін ванної кімнати шпалерами.
Недоліки
Паперова основа обох не любить вологу, псується від намокання. Через спекотне та вологе повітря кімнати, є ймовірність розбухання клею. Також можливе згодом відшарування і здуття покриття, через властивості вбирати водяні пари.
З мінусами закінчили, йдемо до плюсів.
Переваги
Щоб уникнути неприємних ситуацій, потрібно використовувати спеціальні матеріали, розраховані для цих цілей. Плюси в даному оформленні кімнати переважують мінуси.
Перше, легко можна поклеїти шпалери самостійно, це не складно, і ви заощадите свій бюджет.
Друге, оновлювати інтер'єр стане простіше. Змінити шпалери легше і менш запорошено, ніж збивати плитку і класти нову. Плюс не потребує великих матеріальних витрат.
Якщо раптом виникає необхідність змінити душову кабінку або з'являється цвіль, змінити шпалери легко і менш енерговитратно.
Є одне "але" - не клеїмо шпалери на стіни, які стикаються з водою. Навіть старанний догляд за цими зонами, над раковиною та ванною не зупинить потемніння та відшаровування обох.
Обміркувавши всі «за» і «проти», можна дійти невтішного висновку, що ванна кімната, оформлена шпалерами дуже доречний елемент інтер'єру, якщо вибирати з розумом і радиючись з експертами.
Ідеальний варіант для ванної - шпалери, що миються і супермиються. Можна сміливо клеїти у мокрих зонах (душова кабінка, ванна). Легко миються мокрою губкою, деякі навіть засобом, що миється. Вінілові шпалери миються найпростіше.
Вінілові спінені та гладкі шпалери найкраще для ванної кімнати. Ще варіант склошпалери, вони просякнуті спеціальним водовідштовхувальним складом. Чистяться вони щіткою і всякими засобами, що миються.
Різноманітність фактур, форм і кольорів дає простір вашої дизайнерської фантазії та творчої думки.
Безперечно шпалери у ванній кімнаті клеїти можна!
Автор статті: Онищенко Юлія
Написати коментар