Класицизм виник у XVI-XVIII століттях. Струнка, блиск, симетрія та урочистість ідеально підходили для оформлення палацових приміщень.
Нині інтер'єр у класичному стилі став багатозначним поняттям. Насамперед тому, що під класикою прийнято розуміти будь-яке відображення історичних тенденцій, чи це ампір, бароко, рококо чи елементи джерела класицизму – античності.
Класичний інтер'єр відрізняють спокій, стриманість, ґрунтовність та витонченість. Орієнтація на античні образи передбачає використання перламутру, ліпнини та колон. Характерна особливість – меблі виготовляються на замовлення з якісних та дорогих матеріалів (карельська береза, горіх, вишня). Крім того, вона прикрашається візерунками з рідкісних порід дерева, наприклад рожевого або лимонного. Саме такі меблі згодом стають антикварними.
Дизайн у класичному стилі, як справжній витвір мистецтва, потребує кропіткої роботи та гарного смаку.
Характерні елементи класичного стилю та аксесуари
Декору та аксесуарам приділяється особлива увага. Багатошарові штори, з вишуканим драпіруванням та ламбрекенами надають приміщенню солідного вигляду. На стінах будуть доречні гравюри чи картини, на тумбах та полицях – скульптури, свічники та книги у дорогих палітурках. Часто при оформленні квартири у класичному стилі використовується якісний антикваріат.
Особливими атрибутами класичного прийнято вважати колони. Саме вони є якоюсь кульмінацією інтер'єру, знак оклику, який виконується обов'язково з граніту або мармуру. Колона в інтер'єр приносить гордість і велич і уособлює собою чіткість і стрункість.
Освітлення
Головну роль класицизмі грає висвітлення. Природне світло має пріоритетне значення. Для вікон успішним рішенням можуть стати вітражі. Люстра в класичному інтер'єрі – це не тільки освітлювальний прилад, але й арт-об'єкт, що задає тон усьому приміщенню та привертає увагу. Світильники в класичному інтер'єрі виконані таким чином, що вони схожі на ювелірні прикраси. Актуальні кришталеві багаторіжкові люстри із використанням тканинних плафонів або плафонів у вигляді свічок. Верхнє освітлення обов'язково доповнюється бічним – бра та світильники складають із люстрою єдиний ансамбль.
Колірне рішення
У колірному рішенні дуже важливо витримати загальну гармонію. Як основний колір найкраще використовувати теплі постільні відтінки: молочний, бежевий або кремовий. Вони дозволять дерев'яним меблям виглядати найбільш виграшно і підтримають будь-яку концепцію. Для обробки каміна, колон та стелі використовують білий колір. Для стін - темно-зелений, пісочний та інші насичені, але не кричущі відтінки.
У класичному стилі Ви ніколи не зустрінете яскравих і неприродних кольорів. Це вона з його характеристик – лише приємні оку, які не збуджують, а спокійні відтінки. Меблі кольору натуральної деревини з бронзовою обробкою та синьо-зеленим або рожевим відтінком оббивки.
Матеріали (підлога, стіни, стеля)
Стиль класицизм перекочував із палаців до квартир і втратив частку своєї монументальності, зате придбав додатковий затишок. Так, мармурові підлоги замінили на дерев'яний паркет чи ламінат, не втративши при цьому жодного грама солідності та елегантності.
Для класики неприйнятні ненатуральні чи неякісні матеріали. Для створення класичного інтер'єру віталень, спалень або ванних кімнат можуть використовуватись позолота, мармур, цінні породи дерева, дорогі тканини та шкіра.
Для штор використовують різні тканини – шовк, віскозу, атлас, бавовну та інші. Можна допустити малюнок або залишити однотонну тканину.
Ідеї
У класицизм цілком доречно використовувати сучасні технічні прилади. Дизайнери особливо ретельно дбають про те, як правильно розташувати побутову техніку в приміщенні, особливо якщо йдеться про оформлення приміщення у класичному стилі. Для цього передбачають спеціальні висувні блоки, ніші, ящики та таким чином не порушується загальна стилістика інтер'єру.
Незважаючи на те, що класичний стиль з'явився кілька століть тому, навіть сьогодні він залишається затребуваним та актуальним. Коли складно визначитися з тим, який стиль підібрати для дому, класичний буде безпрограшним варіантом. Також цей дизайнерський напрямок особливо близький серцю любителям великого мистецтва різного віку, а також романтиків та середнього покоління, які прагнуть підкреслити дорожнечу та бездоганність свого інтер'єру.
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар