Залита сонячним світлом кімната - ідеальне місце для роботи над інтер'єром. Тим не менш, далеко не кожне приміщення має таку чудову властивість. Давайте розглянемо основні принципи поширення світла та обговоримо, за допомогою яких способів кімнату можна зробити світлішою, і, відповідно, візуально просторішою.
1. Перетворіть кімнату на «білий куб»
Ніщо так не розширює приміщення, як розмиті межі між площинами. Пофарбуйте стіни і підлогу в білий колір, постеліть на підлогу світле покриття і ваша кімната перетвориться на чарівний «білий куб». Під скороминущим поглядом його межі будуть стиратися, і погляд, який не знайшов контрастних точок дотику стін зі стелею і підлогою, сприйматиме простір значно більшим, ніж він є насправді.
Давайте тепер перерахуємо матеріали, які зможуть допомогти вам втілити цю ідею у життя:
- Підлога - паркет-дошка, ламінат, масив, паркет, пробка (зараз вже виробляють її з різними дизайнами поверхні), вінілове покриття, наливні підлоги.
- Стіни – фарба, штукатурка, шпалери, стінові панелі.
- Стеля – фарба.
2. Використовуйте можливості дзеркал
Дзеркало має великий вплив на освітленість кімнати, якщо правильно її застосувати. Розташуйте дзеркало таким чином, щоб воно відображало вікно та світлу стіну. Таким чином, ви начебто подвоїте ефект і збільшите кількість світла у приміщенні. Не має значення, якого дзеркала буде розміру чи форми — величезне полотно на весь зріст чи невеликий декор із дзеркальних скель, розташованих під різними кутами. Вам потрібно побачити в кімнаті її головні плюси і виграшні сторони щодо освітленості і за допомогою предмета, що відбиває, збільшити їх вплив.
3. Використовуйте пастельні тони
У погано освітлених кімнатах експерименти з поєднаннями кольорів можуть бути дуже небезпечними. Саме тому ми рекомендуємо уникати всіх темних кольорів і сірих відтінків. Властивість поверхонь відбивати один одного в результаті призведе до того, що мінімальний ступінь освітленості вашого приміщення тільки посилиться. Поєднання, які могли б бути дуже шляхетними та цікавими у великій світлій кімнаті, ризикують виявитися жухлими та депресивними у подібному приміщенні.
Порада:
При підборі матеріалів вибирайте відтінки навіть світліші, ніж спочатку хотілося б. Нестача освітлення та яскравості в кімнаті зроблять шпалери зорово більш темними, ніж вони здавались вам у магазині при лампах денного освітлення або яскравому світлі сонця.
4. Не зашторюйте вікна
Вікно у квартирі є єдиним джерелом денного світла, і в погано освітленій кімнаті просто злочин зашторюватиме його. Не обов'язково зовсім не прикрашати вікно. Ви можете по обидва боки вікна повісити світлі, але щільні штори, щоб мати можливість їх закривати за потребою. Тюль краще не вішати, або постійно її відсувати ближче до шторів. Це створить багатошаровість і текстиль на вікнах виглядатиме навіть цікавіше. При такому варіанті оформлення варто подбати про зовнішній вигляд самого вікна, стан підвіконня і батарею.
Існує дуже багато варіантів дизайну радіаторів, починаючи від ретро-стилю і закінчуючи дизайнерськими новинками із застосуванням останніх технологій. Виберіть той, який максимально відповідає вашому інтер'єру або просто закрийте існуючий (якщо він некрасивий) акуратними декоративними ґратами.
5. Слідкуйте за світловим відображенням
Як відомо, світлові промені мають властивість відбиватися. І те, яка текстура біля стін та навколишніх предметів, дуже впливає на ступінь цього відображення. Наприклад, глянцеві поверхні і відбивають краще, ніж матові, а світлі - краще, ніж чорні. Гладка поверхня в цьому сенсі вигідніша, ніж груба текстура. Пам'ятайте про те, що кожен предмет у кімнаті, а покриття стін – особливо (бо тут дуже велика площа), впливають на навколишні предмети та поверхні, а ті, у свою чергу, впливають на них. Чим більше можливостей для відображення ви надасте, тим світліше здаватиметься кімната.
Наприклад, прибравши з підлоги великий килим з високим ворсом, чи не вдвічі підвищите освітленість, і це можна перевірити за допомогою спеціальних пристроїв. Продумайте заздалегідь, які предмети повинні вас оточувати, і якщо перед вами стоїть мета зробити світліше приміщення, в першу чергу подумайте про текстуру і колір цих предметів. Сплануйте це, адже без точних розрахунків можна в результаті отримати незграбний дизайн і погану організацію. І лише планування допоможе вам виправити вже існуючі недоліки.
Застосувавши ці не складні прийоми, ви зможете значно покращити освітленість своєї кімнати. В даному випадку цілком можливо застосовувати всі поради щодо одного приміщення - адже з денним світлом перестаратися просто неможливо. Але якщо раптом його все ж таки виявиться недостатньо, завжди є штучне освітлення, декоративні можливості якого настільки широкі, що цей недолік з першого погляду при правильній подачі можна зробити найбільшим плюсом вашої кімнати. Головне — не впадати у відчай і не журитися, а приймати обставини такими, якими вони є, твердо знаючи при цьому, що в результаті все точно вийде чудово. Вдалого ремонту!
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар