Трапляється, що той дизайнер, з яким ви хочете довірити свій будинок, знаходиться в іншому місті. Або навіть іншій країні. Ніхто не заперечує, що краще живого спілкування та можливості разом бувати на об'єкті та контролювати процес ремонту, бути не може. Але якщо все ж таки склалося так, що працювати вам доведеться віддалено, не зайвим буде заздалегідь знати про деякі нюанси і «підводні камені» такого співробітництва. Дочитайте до кінця і якщо все нижче перераховане вас не зупинить, сміливо починайте спільну роботу. Ваш дизайнер рідко з'являтиметься на об'єкті.
Або не з'являтися на ньому зовсім. Відповідно, за технічними особливостями процесу, якісним виконанням будівельниками робіт та іншими нюансами вам доведеться стежити самим, а дизайнеру вже переказувати інформацію максимально об'єктивно. Тут усі надії на вашу уважність і хорошого виконроба. У разі потреби автора проекту можна запросити на об'єкт – в ідеалі це варто робити щонайменше 3 рази – на початку роботи, у момент підбору меблів та освітлення та при декоруванні. В іншому – це вже індивідуальне питання потреби та фінансових можливостей щодо оплати транспортних витрат.
Вибирайте останні та зручні засоби комунікації.
Живе спілкування можна виключити. Добре, сучасні засоби зв'язку – такі як телефон, Skype, соціальні мережі, пошта та багато спеціальних програм, дуже допоможуть вам у передачі інформації. Ви можете говорити в режимі реального часу, обмінюватися фотографіями, відео, текстами. Але обговорювати деталі і разом на тому самому плані робити позначки, доступно наочно пояснювати ті чи інші речі – це вже буде важко. Для тих, хто по роботі має справу з віддаленими співробітниками, і вміє користуватися спеціальними програмами, які транслюють робочий стіл співрозмовника або свій у реальному часі, буде ще приємніше спілкуватися.
Пам'ятайте про часові пояси.
Коли відстані між вами досить великі, варто брати різницю в часі. Тут навіть різниця в 2 години відіграє роль, що вже говорити про Китай з його 8 годинами та інші країни, які знаходяться ще далі. Пам'ятайте про цей нюанс і заздалегідь обговорюйте час наступних переговорів із обов'язковою позначкою «20:00 за Києвом», скажімо. У мобільному телефоні можете встановити додатковий годинник, який показуватиме вам не тільки місцевий час, але й час того часового поясу, яким орієнтується ваш дизайнер.
Поясніть максимально зрозуміло.
Так як ви знаходитесь далеко один від одного і часто навіть не бачите обличчя співрозмовника, обговорювати щось потрібно завжди спираючись на графічний матеріал. Це може бути фото, сторінка в інтернеті, креслення чи план-схема. Починайте розмову з чіткого розуміння, що ви обидва говорите про те саме. Наприклад «Давайте відкриємо креслення 016. Подивіться у правий верхній кут. Бачите розетку біля вікна в спальні?» і все так само. Говоріть конкретно, з прив'язками до кутів, літер, цифр, фігур, щоб опонент чітко розумів, що саме ви хочете сказати.
Відсутність роботи з постачальниками
Живучи і працюючи в іншому місті, дизайнер швидше за все саме там добре знається на постачальниках, виробниках і магазинах. Він знає, куди й за чим можна поїхати, де придбати той чи інший товар, а також на особистому досвіді — який порядний субпідрядник, а до кого краще навіть поріг не переступати. У чужому місті, природно, він цією інформацією мати не може. І цей вантаж ляже на ваші плечі. Але в чому дизайнер віддалено все ж таки може вам допомогти? Перед походом по магазинах попросіть у нього точні дані про максимальні/мінімальні розміри меблів, щоб ви точно купили відповідні за габаритами предмети. Дизайнер також може вважати кількість необхідної плитки, паркету, довжину плінтусів, багетів, рулони шпалер. Повірте, у вас особисто це займе багато часу. Крім того, заздалегідь поцікавтеся, яких фахівці рекомендують виробників. Навіть назва кількох гідних фірм убереже годинник вашого часу від пошуків непотрібних вам моделей і цілеспрямовано дасть вам правильний орієнтир на вибір техніки або предметів побуту.
Що робити з кольором та текстурою?
Колір та текстура, мабуть, найгостріша проблема. Тобто це зовсім і не проблема, але тут на сприйняття дизайнера вам теж покладатися не доводиться. Ні фото, ні відео не передасть правильно зображення. І те, що бачите ви на власні очі, буде ледве доступним через монітор. Тому питання «Як вам цей колір? Вам подобається текстура? вважайте заздалегідь недоречними. Це як у дальтоніка запитувати про зелений чи червоний відтінки. Перед походом по магазинах ви, напевно, обговорите колірну гаму, до якої потрібно прагнути. І найкраще, що ви можете зробити при покупках для нового будинку – слідувати заздалегідь наміченій концепції.
Ось, мабуть, і усі нюанси. Їх не так багато, але до цих особливостей теж потрібно бути готовими. Дизайнери, чого вже душею кривити, самі не дуже люблять подібного роду роботу - адже вона сковує не тільки вас, а й самих фахівців. Але якщо ви твердо налаштовані і знайшли того дизайнера, заради якого є сенс зазнавати подібних витрат, це гідно поваги. Успіхів вам у створенні хорошого та якісного проекту!
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар