Історичний стиль модерн через свою назву часто піддається двоїстого позначення. Насправді стиль модерн хоч і перекладається як «сучасний», до останніх тенденцій моди теперішнього часу не має відношення.
Проіснувавши загалом близько 30 років у своєму найяскравішому вираженні (від кінця 1880-х до 1914 року) — що мізерно мало в порівнянні з цілими століттями, які підкоряли собі інші стилі, він подарував світу безліч неперевершених шедеврів.
Такий незвичайний і ні на що не схожий підхід, звичайно, залишив свій відбиток і в дизайні меблів та інтер'єрів в цілому. Описи та хроніки тих років можна легко знайти і простежити, як відбувався переворот у світогляді художників та творчої еліти.
Ми ж хочемо наголосити на тому, як нині відтворити атмосферу стилю модерн. Якими прийомами користувалися найчастіше, які відмінні риси зроблять ваш будинок особливим та неповторним. Давайте розберемо по пунктах, з чого складається інтер'єр у силі модерну.
Багато дерева
Основним матеріалом під час роботи зі стилем модерн можна сміливо назвати дерево. Його натуральність, пластичність та широкий спектр можливостей застосування створили благодатний ґрунт для масового використання деревини. З них роблять меблі, декор, облицювальні матеріали та інше.
Наважившись на відтворення стилю модерн, ви повинні усвідомлювати, що вибрали не тільки один з найдорожчих, але ще й найскладніших стилів. ”
Дерево використовуйте натуральні кольори. Привілеєм користуються тверді породи, такі як дуб і бук, які у фінальній обробці можуть мати середній рівень насиченості або бути дуже темними. Щільне глухе фарбування дерева в модерн практично не використовується.
Де можна застосувати: двері, меблі, покриття для підлоги, дерев'яні панелі для стін, кесони на стелі, оформлення сходів
Усім своїм зовнішнім виглядом стиль модерн ніби кричить про те, що він не схожий на інші. Йому чужі симетрія, вивіреність та рівномірність. Модерн тяжіє до природи, тому надихайтеся саме нею. А природа, як відомо, під лінійку не підганяє. Вона дуже різноманітна, має багато кольорів, відтінків, тональностей.
Не намагайтеся знайти при роботі з модерном центральну вісь або дзеркальне відображення предметів. Слідкуйте краще за балансом та фінальною гармонією. ”
А досягти цього можна, навіть використовуючи такі нестандартні підходи.
Де можна застосувати: барельєфи на стінах, форма сходів та її елементів, арочні дверні отвори, портал каміна, принти на шпалерах, текстилі та різьблення по дереву.
Модерн дуже близький до природи. Саме тому він так багатий візерунками та принтами на всілякі тематики. Найчастіше це рослинний та тваринний світ. Використовуйте стилізовані зображення лілій, пелюсток зелених рослин, метеликів та бабок – це те, що в історичному модерну можна було зустріти найчастіше. Ви, звичайно, зовсім не повинні прив'язуватися до якоїсь короткої лінійки зазначених видів.
Головне, за чим справді має сенс стежити — щоб тематика любові до природи і наслідування її різноманітності та пишності насправді простежувалася у загальному настрої інтер'єру. ”
Де можна застосувати: візерунок на текстилі, шпалерах, оббивці меблів, малюнках на художньому паркеті, у декорі та оформленні елементів освітлення.
Вітражі часто роблять старовинним способом, коли з металу створюється «сітка» певної форми, яку пізніше вставляються різнокольорові елементи зі скла. Часто вітражі штучно висвітлюють, бо мерехтіння скла створює дуже незвичайний ефект, який стає приємним та досить цікавим елементом декоративного оформлення.
Вітражі — чи не обов'язкова складова будь-якого інтер'єру в стилі модерн. ” Флористичні візерунки можуть бути замовними та створеними за шаблоном (у майстернях ви напевно знайдете певні стандартні зразки, більшість з яких виконана саме у стилі модерн).
Де можна застосувати: додатковий рівень стелі з підсвічуванням, абажур елементів освітлення, декоративні вставки на сходах, у стулках меблевих шаф, елементи декору.
Кування також застосовується у стилі модерн. Присутність її не можна назвати обов'язковою — це часто залежить від пристрастей господарів будинку. Якщо ви любите метал та художню ковку, у стилі модерн можна оформити сходи, перила чи інші елементи. Кування найчастіше має вигнуті форми, забарвлюється в чорний або інший темний колір.
Не використовуйте багато елементів з металу в одному приміщенні - одного активного елемента і декількох аксесуарів, що доповнюють його, буде цілком достатньо. ”
Де можна застосувати: сходовий марш чи огорожу, аксесуари для каміна, узголів'я ліжка, оформлення вікон та декоративні елементи.
Сподіваємося, такий міні-екскурс за основними характеристиками стилю модерн створює загальне розуміння про те, в який бік варто рухатись, створюючи інтер'єр житлового приміщення.
Не обов'язково в кожній дрібниці дотримуватися сліпого наслідування заданої стилістики — ви можете змінити елементи місцями і створювати власні композиції. Важливим є кінцевий результат і те, щоб ви змогли зберегти настрій модерну. А вибір методів реалізації при облаштуванні будинку – лише ваша прерогатива.
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар