Квадратне приміщення найбільш гармонійне і розташування в ньому меблів та декоративних елементів не викликає особливих труднощів. Але деякі планування мають на увазі кімнати у формі витягнутого прямокутника. Сьогодні ми обговоримо, як правильно у вузькій кімнаті прямокутної форми облаштувати спальню, як розташувати в ній меблі, створити відповідні зорові ілюзії, щоб максимально зробити приміщення гармонійним.
1. Поставте шафу вздовж вузької стіни Якщо розміщення дверних та віконних отворів дозволяє, вздовж вузької стіни в кімнаті краще поставити шафу або конструкцію з полиць і висувних ящиків. Ідеальною глибиною такої шафи вважається 50-60см , таким чином ви наблизите на таку саму відстань форму кімнати до квадратної.
Крім того, шафа буде не в центрі кімнати, а в її кутку — бажано, від стіни до стіни. Тим самим ви забезпечите таке необхідне місце для зберігання, і пропорції приміщення поправте.
2. Розташуйте дзеркала на довгій стороні кімнати . Витягнута кімната чимось нагадує «вагон». Щоб візуально розширити межі, ви завжди можете використовувати такий ілюзорний фокус, як розташування в кімнаті дзеркал. Створюючи відбиття, дзеркала роблять вузьку кімнату ширше рівно вдвічі.
“Обов'язково маєте дзеркало перпендикулярно коротким сторонам кімнати, інакше ви ризикуєте зробити кімнату ще більш витягнутою.”
Дзеркала можуть бути в красивих рамах до підлоги, висіти на стінах як декоративні об'єкти або просто частиною облицювання в поєднанні з штукатуркою або шпалерами. Тут вже відштовхуватися потрібно від своїх особистих уподобань та особливостей стильового спрямування у всьому будинку.
3. Використовуйте асоціації із квадратом
Візуально ми прагнемо наблизити до квадрату форму кімнати. Для того, щоб підвищити цю можливість, створіть зорові асоціації. Використовуйте форму квадрата там, де це можливо. Постеліть квадратний килим на підлогу, повісьте на стіну полотно квадратної форми, розташуйте біля ліжка квадратну тумбу, пуф або туалетний столик.
4. Замовляйте нестандартні меблі
"Якщо ви робите меблі на замовлення, у вас є чудова можливість з її допомогою виправити пропорції кімнати."
Якщо кімната занадто витягнута, шафа біля короткої стіни можна зробити дуже глибоким або навіть розмістити в цій «ніші» вбиральню . Робочий стіл біля вікна можна поєднувати з полицями, стелажами та висувними скриньками. Подібна глибока конструкція сприятливо вплине на правильне сприйняття кімнати.
Меблі, розташовані вздовж довгих стін , навпаки, можна замовляти ергономічні, але трохи менше покладеного стандартна або просто максимально вузькі, зберігаючи при цьому і так неширокі проходи. Так, наприклад, над ліжком вздовж стіни можна повісити вузьку полицю, яка замінить тумби ліжка і збереже дорогоцінні 45см ширини кімнати.
5. Застосовуємо світло
За допомогою світла ви також можете дещо відрегулювати ситуацію.
“Перше правило – жодних джерел світла по периметру. Зосередьте увагу на центральному освітленні.”
Люстра має бути великою і масивною. Також можливе розташування точок вздовж коротких стін. Крім того, використовуйте торшери, настільні лампи – вони розташовуються на різних висотах та правильно підкреслять усі вигідні сторони вашої спальні.
Диван. той, хто стоїть спиною до підніжжя, розділить зону відпочинку і сну
Ліжко з дизайном узголів'я, в якому є горизонтальні лінії, візуально також розширює простір
6. Колірна координація
Є така проста істина: щоб від чогось відвернути увагу, до чогось іншого його потрібно свідомо привернути. А саме – не хочете акцентувати увагу на тому, що кімната надто вузька? Створіть такий візуальний центр, який змусить людину, яка перебуває в кімнаті, повністю переключити свою увагу на цей об'єкт.
Виділіть яскравим кольором або шпалерами з принтом якусь частину стіни посередині кімнати, від підлоги до стелі. Вона має бути контрастною, яскравою, помітною. Або це може бути гарна оригінальна комод — дзеркальна або кольорова. Постарайтеся центральну композицію зробити максимально цікавою, і всі забудуть, що кімната неідеальна за своєю формою.
7. Зонування
"При достатньому просторі у вас є ще один привілей - з однієї довгої кімнати ви можете зробити 2 окремі зони, які не розділені перегородкою."
Так ліжко можна розташувати в глибині кімнати, а до спини спиною притулити невеликий диван в ширину ліжка. Поставте перед ним гарний журнальний стіл, і ось ви вже отримаєте зону спальні та відпочинку, розташовані в одній кімнаті, але її візуально розбивають на дві.
Такі прийоми особливо актуальні в кімнатах підлітків, які повинні поєднувати і спальню, і робочу зону , і кімнату для прийому гостей. Як і на які області зонувати простір — індивідуальне питання. Але при такому прийомі ви можете розділити зони в кімнаті та покращити візуальне сприйняття кімнати.
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар