Зараз гламурний та богемний стилі є одними з найпопулярніших. Безліч людей оцінило їх переваги та естетичну привабливість. Проте неможливо заперечувати, що вони зовсім не схожі один на одного. Давайте трохи детальніше розглянемо кожен із цих стилів - що вони з себе уявляють, які мають особливості, переваги та недоліки.
Богемний стиль
>> Бохо - стиль свободи
Богемний стиль , або як його ще називають – бохо , це стиль свободи. Він не підкоряється жодним правилам, канонам та системній організації.
До цього стилю найчастіше тяжіють люди творчих професій – художники, дизайнери, поети, музиканти. Властиві богемному стилю нелінійність, хаотичність і простір фантазії у переміщенні предметів і колористиці викликають у неординарних особистостей особливу приязнь.
Якщо ви хочете створити богемний стиль у себе в квартирі, подбайте про її наповнення. Бохо має на увазі наявність великої кількості предметів меблів, які повинні бути різношерстими і дуже колоритними.
Диван обов'язково задекоруйте пледом і різнокольоровими подушками. Стіни рясно прикрасьте картинами в різних рамках, плакатами, барельєфами, настінним декором. Чим більше буде зображень і чим краще вони будуть контрастувати другові, тим вигідніше будуть сприйматися.
>> Богемний стиль не боїться жодних поєднань кольорів
Вибирайте палітру, керуючись своїм настроєм та внутрішнім чуттям. Тим не менш, хочемо вас попередити про те, що надто яскраві відтінки та креативні рішення мають властивість набридати. Тому буде краще, якщо ви подбаєте про те, щоб цю ділянку квартири було легко перефарбувати або переклеїти, якщо справа стосується стін. Якщо ви маєте намір створювати атмосферу за допомогою елементів декору, тоді це ще легше. Просто поміняйте чохли подушок, аксесуари та інші дрібниці в оформленні приміщення.
>> Бохо любить деталі
У цьому стилі вітається використання різних статуеток, ваз, сувенірів, квіткових композицій або будь-яких дорогих серцю предметів. Це чи не єдина можливість органічно співіснувати китайській фарфоровій вазі та речам із блошиного ринку. Таким чином вам набагато легше буде вести побут - адже подарунки та сувеніри від близьких і знайомих можна буде з гордістю розташовувати на полицях, а не ховати в шафу, боячись порушити гармонію в інтер'єрі та його колірному рішенні.
Завдяки завантаженості предметами та яскравій кольоровій гамі богемний стиль іноді називають "циганським". Саме тому потрібно дуже уважно стежити за балансом, і в цій величезній кількості речей та предметів зуміти не перейти межу з захаращеністю і бардаком.
>> Поєднуємо дорогі та бюджетні елементи в стилі бохо
Ще однією особливістю стилю бохо є його здатність гармонійно поєднувати дорогі та дешеві речі. Ви можете поставити поруч дешеву рамку та оніксову скульптуру, покласти на одну декоративну тарілку морську черепашку та гудзики з перламутру. Такі прийоми не тільки не шкодять, а й навіть сприятливо позначаються на загальному сприйнятті інтер'єру.
Гламурний стиль
Гламур дослівно з англійської перекладається як "розкіш, чарівність". Цей стиль усім своїм виглядом дає зрозуміти, що у цьому будинку живуть заможні люди. Предмети меблів тут - лише найвищої якості. У всьому видно новизна і підтримуються актуальні модні тенденції.
Чомусь багато хто схильний сприймати грамур виключно як стиль чорно-білої гами, стразів, пір'я та інших химерних атрибутів. Сьогодні у вас є можливість глянути на нього з іншого боку та побачити гламур витонченим, елегантним та витриманим.
>> Використовуємо великі шикарні рами
У стилі гламур дзеркала обов'язково мають бути у шикарних рамах. Вони можуть бути виготовлені зі скла, металу, пластику. Головним їх призначенням є звернути увагу на ту чи іншу ділянку кімнати та надати йому урочистості та пишності.
>> Гламурний стиль любить лиск
Гламуру в будь-якому його виконанні властивий блиск. Він насичений дзеркальними відбиттями, хромованими або золоченими деталями. Використовуйте багато поверхонь такого роду, щоб створити цікаві спотворення світла.
>> Застосовуємо графічні принти
Якщо ви любите використовувати принти в текстилі, це дозволяє гламур. Але перевагу варто віддавати графічним орнаментам, одноманітним простим візерункам і контрастним поєднанням кольорів. Особливо ефектно такі тканини виглядають в оформленні дивана, дизайні килимових покриттів і штор.
Гламур має на увазі використання сучасного декору . Якщо в оформленні стін та підборі меблів ви вибірково можете придбати класичні предмети, на стадії декорування це не дозволяється. Слідкуйте за тенденціями та віяннями моди. У вашому будинку вони мають бути лише актуального дизайну.
>> Обов'язковий елемент гламуру – гарна люстра
Ще однією відмінністю можна назвати елементи освітлення. Особливо це стосується стельових люстр . Масивні, великі розміри, часто виконані в темній гамі. Також вітається оформлення тканинними абажурами. При виборі люстр подібного дизайну не забувайте про те, що світловіддача у темних абажур значно нижче. Тому рекомендується мати у своєму розпорядженні додаткові джерела світла. Якщо ж таких немає, то для підвищення функціональності радимо вибрати все ж таки більш світлу гаму.
У ванних кімнатах у стилі гламур може бути дві концепції. Це або короткий інтер'єр, наближений до мінімалізму, в якому багато дзеркальних поверхонь, хрому, скла та глянцю. Або це мікс із неокласики та мінімалізму. У будь-якому випадку, ставки робляться не стільки на декор, скільки на якісні та дорогі меблі, які приємно дивують своїм оригінальним дизайном та виконанням.
>> Використовуємо прозорий пластик, стрази та кришталь
Дуже актуальні такі матеріали як прозорий пластик (у дизайні освітлювальних приладів, стільців та приставних столиків) та дзеркальні фасади (особливо ефектно виглядають на комодах та тумбах).
,
До місця також прийдуть і стрази або кришталь. Вони мають здатність надавати інтер'єру урочистість. Але тут дуже важливе їхнє помірне використання. Пам'ятайте – краще менше, ніж більше. Житловий будинок насамперед має бути затишним, а надмірне вживання таких декоративних елементів цьому не сприяє.
>> Вибираємо тканини з блиском
Що стосується тканин – гламур любить шовк, атлас, оксамит, велюр, замшу. Ці матеріали повинні гармонійно поєднуватися між собою. Якщо в кімнаті присутній один текстиль з блиском і високою здатністю, що відображає, інші тканини повинні бути більш глибокими, текстурованими і не привертати до себе зайву увагу.
Найпопулярнішим у дизайні металевих виробів залишається хром, але і золото, і латунь також досить часто використовуються.
У гламурних інтер'єрах особливо вигідно виглядають широкі плінтуси та багети, а також дерев'яні дверні портали. Це надає йому елегантності та витриманості.
***
На завершення хотілося б відзначити, що найкращого стилю просто немає. Не намагайтеся їх порівнювати - все ж добре до місця. Вибирайте собі ту атмосферу, яка вам більше імпонує і викликає позитивні емоції. У дизайні важливі відчуття – керуючись ними, ви ніколи не помилитеся.
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар