Кожен будинок несе у собі відбиток своїх господарів. І хоча багато хто не приймає класику в чистому вигляді, більшості все ж таки при оформленні власного житла, намагаються дотримуватися певних традицій і створити приміщення, максимально гнучке і вільне для подальших трансформацій і перетворень. Сьогоднішній наш тур по міській квартирі, в якій живе молода сім'я, покаже нам, як можна комфортно поєднувати в собі класику та сучасність.
Ця двокімнатна квартира знаходиться в центрі Києва – велике місто задає свій ритм життя для господарів. Саме тому їхнє житло теж досить лаконічне, без зайвих декоративних елементів та дуже функціональне. Вітальня та кухня
Функціональні зони Вітальня – це студіо, де в одному відкритому просторі вживаються зона відпочинку, обідня група та кухня. Умовним «розділювачем» цих просторів стає барна стійка. Стільниця робочої зони кухні плавно переходить у цю барну стійку. Зручність такого прийому в тому, що він і зони обмежує і завдяки своїй повітряній конструкції не відбирає простір ні фактично, ні візуально. Крім того, швидкі перекушування, сніданки та чаювання часто обмежуються саме тут. А традиційним столом користуються під час прийому гостей. Освітлення
Ця квартира розташована в новобудові, тому стандартну стелю 2,7 м було вирішено не приховувати за опусками гіпсокартону. Три рівні світла — велика урочиста люстра на кілька абажурів у вітальні, централізована люстра в їдальні та два підвіси на кухні — всі ці джерела розташовані в одній площині. Причому, зверніть увагу, всі вони витримані в різних стилях, хоча і мають загальну спрямованість - напилення металу хромове, а колірна база - теж майже класична: чорний, білий і скло. А легендарний торшер Arco Castiglioni надає особливого настрою і посилює контраст таких різних за стилем джерел.
Підлога На підлозі у всій квартирі було вирішено стелити паркет дошку. У багатьох господинь, особливо у зоні робочої поверхні кухні, таке рішення викликає побоювання. Але оскільки господиня не дуже часто готує, плиткою вирішили підлогу умовно не розділяти. Заради справедливості треба вказати: таке рішення справді актуальне для тих, хто нечасто та акуратно готує.
Робоча зона Однією із родзинок вітальні стала нетрадиційна дзеркальна мозаїка. У ній безліччю відблисків грає світло і простір візуально стає глибшим і просторішим. Подібне покриття на фартуху не боїться ні забруднень, ні високих температур, ні побутової хімії. Обов'язково варто звернути особливу увагу на якісну затирку швів, щоб під час прибирання господиня не порізалася про гострі куточки скла.
Декор Зверніть увагу, що жвавість і такий весняний настрій інтер'єру надають саме аксесуари, підібрані в тон картині на стіні. Інтер'єр спеціально був створений так, щоб за бажання господарі могли хоч щосезону міняти «декорації». З тим же успіхом цю квартиру можна зробити абсолютно невпізнанною, змінивши акцентні зелений та рожевий на бірюзовий, жовтий, бордовий або будь-які інші кольори. Саме в цьому, на думку дизайнера та господарів, його найбільша цінність — у гнучкості. Спальня
Спальна кімната, на противагу вітальні, набагато традиційніша. Тут понад усе — симетрія та вивіреність. Світло-молочне ліжко зі шкіряним високим узголів'ям, дизайнерські тумби Kelly Hoppen з настільними лампами, акуратно викладені подушки, навіть композиція з гравюр і фото на стіні - все це створює дзеркальне відображення правої і лівої половинок спальної зони, і створює відчуття спокою.
Кольорова гама
Основною кольоровою гамою було обрано глибокий оливковий колір. Він підтримується текстилем на шторах та відтінком шпалер. Акцентним став бірюзовий — його досить лише в кількох деталях — невеликий декор на тумбі та постільна білизна.
Нетрадиційним прийомом можна назвати використання у спальні чорного кольору. Здавалося б, похмурий і темний, правильно його застосування в деталях дає просто яскраві контрасти кольорів і зовсім не наганяє тугу. Чорний колір в спальні присутній в оформленні килима, штор на вікні, тумб, рамочок на стіні і комода перед ліжком.
Текстиль
Текстиль на ліжку підібраний у тон із фасадами платтяної шафи. Дуже спокійний та ніжний бежевий «витягує» світлову тональність досить темної північної кімнати і надає їй теплішої емоційної наповненості.
Коридор
Коридор у квартирі — дуже стриманий і досить традиційний. Тут ми бачимо високу білу плінтус зі МДФ, а також цікавий прийом в оформленні дверей. На індивідуальне замовлення фінські двері, які виготовляються виключно в білому кольорі, частково пофарбували в чорний. В результаті портал і коробка залишилися світлими, а самі полотна стали темними. Зверніть також увагу - отвір у вітальню, в якому спочатку не планувалися двері, все одно обшили деревом. Це коштує не так дорого, зате позбавляє надалі господарів проблеми оббитих кутів, шпалер, що відклеїлися, і затертих ділянок. І всі отвори у квартирі, відповідно, виглядають однаково, що виглядає акуратно та продумано.
Передпокій
У зоні передпокою розташовані каркасні меблі — банкетка, полиця для взуття та гачки для одягу. Також тут є велике дзеркало на весь зріст, по обидва боки якого на стіні висять бра з абажурами, що повторюють стилістику люстри у вітальні. На стіні в холі ряд вертикальної композиції чорно-білих фото в тонких чорних рамах з білим широким паспарту.
Ванна
Ванна кімната у квартирі виконана у чорно-білій кольоровій гамі. Крім сантехніки, тут є також вбудовані і просто каркасні меблі, які несе в собі функції зберігання. У ніші біля сушки для рушників влаштувалися дві відриті декоративні полиці, над ними — шафка, в якій захований проточний бойлер і побутова хімія, під ними — ящик для білизни. Пральна машина захована під велику широку стільницю, а збоку від неї ще одна шафа, в якій зберігається багато корисних у побуті дрібниць.
Сантехніка була обрана марками Villeroy & Boch, а тумба під умивальник - Gorenje.
За допомогою декору та яскравих аксесуарів зовнішній вигляд ванної кімнати вдалося зробити яскравішим та оживити чорно-біле тло.
Ось така невелика, але затишна квартира. Вона досить проста у плані проектування, і навіть позбавлена складних конструктивних елементів. Але, можливо, саме це і робить її такою легкою для сприйняття та затишною, адже господарям у ній живеться легко та радісно, а можливість трансформувати дизайн і за допомогою декору, змінюючи зовнішній вигляд квартири та її настрій, дозволить у найближчому майбутньому змінити колірні акценти. та аксесуари «під себе».
Автор статті: Бродська Катерина
Написати коментар