1. Погано поклеєні дорогі шпалери краще переклеїти та замінити на дешеві, але поклеєні ідеально. Не пропускайте таких важливих моментів – вони зіпсують вам все враження про інтер'єр.
2. Чітко визначте собі, скільки готові платити за рулон шпалер. Не дивіться надто дешеві і не заходьте до салонів, де продають товари в рази вищі, ніж ви розраховували. У першому випадку ви натрапите на несмак, у другому - засмутитесь, побачивши схожі шпалери, але з мінімальною і дуже красивою поблизу відзнакою - скляними намистинами або чимось подібним, яке набагато збільшує ціну виробу. Не витрачайте даремно, сконцентруйтеся на тих речах, які дійсно того стоять.
3. Належте до вибору шпалер легко. Чим безтурботніше ви виконаєте це завдання - немов, граючи, тим краще буде результат. У дизайні, як і в кулінарії, дуже важливий настрій. Будете себе добре почувати, ні про що не переживати, не морочитися через дрібниці - і вибратися вийти швидко, а головне - ви знайдете саме те, що вам сподобається. Адже гарні шпалери не лежать у якомусь таємному магазині. Їх скрізь багато – тут важливо просто вміти правильно застосовувати їх та поєднувати з предметами інтер'єру.
4. Ставте собі цілі та терміни – скажімо, поїхати у 2-3 магазини і вибрати там шпалери, витративши на кожне відвідування не більше 2-х годин. Якщо ви знатимете, чого ви прагнете, вибирати буде легше - ви не витрачатимете час на перегортання шпалер, які вам точно не підходять, а сконцентруєтеся на важливих речах.
5. Перед походом у магазин спробуйте спланувати, що ви хочете придбати. Не створюйте якогось одного образу - так буде дуже важко. Структуруйте свої думки таким чином: "У спальні мені хотілося б бачити шпалери в блакитних пастельних відтінках. Або світло-бежеві. Можливо, вони будуть з дрібним квітковим орнаментом, а ще я дуже люблю смуги - добре було б крім однотонних шпалер використовувати ще й такі декоративні акценти. І так – по кожній кімнаті. Таким чином, пояснивши менеджеру свої потреби, вам по тій же спальні потрібно буде переглянути не всі 500 каталогів у магазині, а лише 15, у яких є відтінки блакитного кольору та 30 – з бежевими шпалерами.
6. Якщо ви любите просто однотонні шпалери або навіть фарбування стін - зверніть увагу на шпалери під фарбування. Вони приємні навпомацки та теплі, на відміну від просто забарвлених стін. Колір фарби можна вибрати із віяла, і там є сотні тисяч кольорів на будь-який смак. Крім того, наступне фарбування вже наклеєних шпалер гарантує вам повну відсутність будь-яких швів на стиках смуг.
7. Якщо ви вибираєте, і минула вже година, а ви так ні на чому і не зупинилися - з'їжте морозива. Або відверніться - можливо, зараз просто не той час, щоб вибирати шпалери. А може, навіть не той день, таке теж буває. Набагато продуктивніше не мучитиме себе і переключитися, зате потім із задоволенням швидко і плідно вибрати всі позиції.
8. Шпалери в кімнату для дітей або батьків, а також у подружню спальню, обов'язково радиться з тими, хто в цій кімнаті проводитиме багато часу. У вас може бути ідеальний смак, а у них – ні, але це не скасовує того, що у кожного є свої уподобання. Не обов'язково допитувати, що саме людина хоче. Від старенької мами, скажімо, досить почути, що вона хотіла б шпалери у фіолетових відтінках, а від сина - що він дуже захоплений космосом і хотів би одну стінку темно-темно синю. У вас буде напрям, куди рухатися, і ви зможете відчути себе дизайнером – і втілити те, що від вас хотіли побачити, та вкласти частинку свого бачення.
Автор статті: Катерина Бродська
Написати коментар