Часто називають також Природний чи Екологічний стиль.
Наприкінці 20 століття у дизайнерських проектах дедалі частіше стали виявлятися риси так званого Природного стилю, який отримав назву – «Екостиль». Його поява пов'язана із загальними настроями рубежу століть, коли почастішали спроби знайти заспокоєння та відпочинок у природній природності та розміреності, не позбавляючи себе водночас усіх звичних благ цивілізації.
Особливості дизайну інтер'єру в екологічному стилі
Не дарма саме цей стиль вважається одним із найсприятливіших для створення атмосфери сімейного затишку та комфорту. Адже при створенні дизайну інтер'єру в Екостилі використовуються переважно природні матеріали: льон, бавовна, дерево, джут, лоза і камінь.
Що стосується колірної гами інтер'єрів, виконаних в Екологічному стилі, то тут віддається перевага стриманим, пастельним тонам: всім відтінкам сонячного пісочного, ніжного кремового, насиченого шоколадного, терпкого коньячного, напівпрозорого блакитного, свіжого зеленого та приглушеного теракотового.
Філософія даного стилю відображає ревну турботу людини про навколишнє середовище, потяг до природності та простоти, а також дбайливе ставлення до здоров'я своєї сім'ї. Тому будь-які синтетичні матеріали (пластик, цемент, полівінілхлорид та інше) у таких інтер'єрах залишаються незатребуваними.
Антураж Екологічного стилю, звісно, перш за все, створюється за рахунок меблів. Виконана в дереві, плетена з лози або скляна, вона робить інтер'єр затишним і практичним. Нерідко в екологічних дизайн-проектах використовуються підвісні плетені крісла, гамаки, крісла-гойдалки з м'якими покривалами з верблюжої або овечої вовни, а також низькі лавки та пуфи. Питання із системою зберігання в інтер'єрі а-ля еко вирішене також дуже демократично. Тут завжди знайдеться місце великим кошикам зі складеними в них хустками та ковдрами, комодам та скриням з лляною білою постільною білизною, прикрашеною рішельє та ручною вишивкою, а також відкритим шафам зі старими книгами.
Також тут доречно виглядатимуть стіни з текстильною оббивкою, яка приходить на зміну традиційним паперовим шпалерам і текстурній штукатурці (яка в свою чергу є невід'ємним атрибутом стилю Hi-Tech ). Не зайвим також буде оформлення стін сосновою вагонкою або декорування штучним або природним каменем. Такий природний інтер'єр відмінно доповнять живі квіти та рослини, а також декоративні фонтанчики та водоспади або великий акваріум.
Підлогове покриття в екологічному інтер'єрі найчастіше виконується в необробленому або штучно зістареному дереві, яке прикривається натуральними шкурами або кольоровими циновками.
Особливий колорит допоможуть створити різні декоративні елементи: рамочки для сімейних фотографій, саші-подушечки з польовими ароматними травами, статуетки з каменю та дерева, свічки, в'язані накрохмалені серветки, глиняний посуд округлих форм та багато іншого. Особливо красиво в інтер'єрах, оформлених в екостилі, виглядають декоративні предмети, зроблені власноруч.
Екостиль в інтер'єрі чудово підходить для створення атмосфери природної рівноваги. Згладжені форми, фактурні поверхні та тепла гама привнесуть у будинок гармонію та спокій.
Автор статті: Онищенко Юлія
Написати коментар