Милуватися безмежною морською гладдю і безхмарним небом улюблене заняття кожного з нас. У такі моменти ми насолоджуємося спокоєм та блаженством. Приблизно так само діє на свідомість та блакитний колір в інтер'єрі. Психологи позиціонують блакитний колір як колір безтурботного спокою, чистоти та гармонії. Він здатний розслабляти і в той же час навіває на роздуми. Створює відчуття цілісності, гармонії та безпеки.
У кольоротерапії вважається, що блакитний колір здатний позбавити болю маленьких дітей, допомагає їм подолати природну сором'язливість, сприяє розвитку дитячої мови. .
Блакитний колір - це колір духовності і творчої креативності. Він має величезну кількість різних холодних відтінків (блакит, бірюза, волошковий і т.д.). Кімната, оформлена в такій колірній гамі необхідна природніше освітлення (сонячне світло). Блакитний колір привносить у приміщення свіжість та прохолоду, здатний візуально розсовувати простір.
Слід пам'ятати, що надмірне використання блакитного в оформленні приміщення може призвести до затяжної депресії, тому бажано розбавляти цей колір.
Блакитний колір поєднується майже з усіма кольорами та відтінками, важливо правильно їх комбінувати. З блідими пастельними квітами дружить блідо-блакитний, а з яскравими соковитими фарбами - такий же яскраво-блакитний.
Вважають, що використання блакитного в інтер'єрі прийшло до нас з епохи ампіру.
Блакитний колір підходить до використання у приміщеннях з різною функціональністю.
Атмосфера у вітальні, оформленій блакитним кольором налаштовуватиме на продуктивне спілкування. Доречне сіро-блакитне поєднання.
Кабінет у блакитному виконанні ідеально підходить творчим неординарним особистостям.
У спальні блакитний розслаблює, дарує стан спокою та заспокоєння. Підійдуть ніжні небесні відтінки блакитного, можна з візерунком.
Для ванної кімнати цей колір створить мікроклімат тиші та спокою, додасть простору та чистоти.
Дитячу кімнату блакитний колір наповнить комфортом та свіжістю. Поєднуючи яскраві, соковиті кольори з ніжно-блакитними, можна зонувати простір та виділити ігрову зону.
Давайте розглянемо можливі поєднання блакитного:
Біло-блакитний союз в інтер'єрі візуально розширить простір і додасть свіжості та світла. Його можна застосовувати у невеликих та затемнених кімнатах. Але слід пам'ятати, що будь-який яскравий акцент в інтер'єрі відверне увагу, а вигране поєднання блакитного з білим загубиться.
Поєднання сірого з блакитним не виглядає таким холодним, як попереднє. Сірий колір нейтральний, тому в комбінації з блакитним, він надає простору своєрідного м'якого світла та невимушеності.
Креативно виглядає поєднання блакитного із червоним. Тут важливо уникнути дисбалансу і віддати перевагу одному основному кольору, а другий його вдало доповнюватиме. У такому інтер'єрі можна пограти відтінками червоного (малиновий, теракот, червоний).
Зелений колір дуже близько дружить із блакитним. Це поєднання дуже популярне. Вся справа в тому, що зелений і блакитний це головні кольори природи. Їхній союз доречний для віталень, спалень, дитячих кімнат.
Жовтий (жовтогарячий) з блакитним - символ весни, пробудження природи. Перебуваючи у приміщенні з таким колірним рішенням, відчуваєш себе на природі, відчуваєш заряд бадьорості. Оформити жовтим з блакитним кольором можна будь-яку кімнату, навіть коридор, комору або балкон. У такому поєднанні жовтий пом'якшить атмосферу і додасть тепла та світла.
Якщо грамотно розставляти акценти, то в будь-якому кольорі, Ваш інтер'єр буде цікавим і комфортним.
Заходьте на сайт інтернет-магазину "Hause Décor", у нашому прайсі близько 500 видів різноманітних блакитних шпалер. Наші менеджери із задоволенням нададуть Вам професійну допомогу.
Написати коментар