Стиль лофт ( loft у перекладі з англійської – верхній поверх складу чи промислового приміщення) хоч і нещодавно з'явився у нас на слуху, але зародився він ще у 40-х роках минулого століття в американському Нью-Йорку. У фабричних районах Манхеттена почали використовувати як під житло, і під робочий простір, занедбані мануфактури. Значну частину елементів - таких, як цегляні стіни, труби, балки - залишали в незайманому вигляді, щоб надати інтер'єру певної оригінальності.
Пройшовши шлях від майстерні до стильного приміщення, лофти опинилися на піку моди до 1950-х років. Саме тут зосереджується артистичне життя Нью-Йорка. Модні художники відкривають у лофтах свої галереї та студії. Хрестоматійний приклад – «Фабрика» Енді Воргола. Незабаром за оригінальним житлом остаточно закріпився статус елітного. Знімати великі площі в історичному центрі міста, в будинках вже близьких до того, щоб за давністю років набути статусу пам'ятника архітектури, молодим художникам виявилося не по кишені. Їхнє місце зайняли успішні адвокати та фінансисти.
Особливості стилю лофт
Основними характеристиками стилю лофт є відкриті простори від кількох сотень до тисяч квадратних метрів, високі стелі, широкі вікна. Найчастіше приміщення з інтер'єром у лофт стилі повністю проглядається, оскільки зазвичай ізолюються лише спальня, санвузли та підсобні приміщення.
Loft має також деякі спільні особливості з мінімалізмом. Але якщо мінімалізм прагне простоти, то лофт - простоти вишуканої. У неосяжній вітальні в стилі лофт може розташовуватися один-єдиний диван, але, будьте впевнені, він вартий особливої уваги до себе, тому що меблі для інтер'єру лофт - це завжди витвір мистецтва. Вона може бути незвичайної або стандартної форми, але завжди яскравою та привертає увагу. Внутрішній простір виглядає скромним тлом для вишуканих речей, він немовби відступає на другий план.
Лофт ділиться не на кімнати, а на зони, які можна відгороджувати ширмами, розділяти меблями та переміщати за своїм бажанням.
Кухня в лофт інтер'єрі зазвичай невелика, відокремлена барною стійкою, атрибутами якої є кавоварка, келихи для шампанського чи вина. Весь набір кухонного начиння складається з традиційного куточка з вбудованою технікою або шафою-трансформером, де знаходяться плита, раковина, посуд. Для покриття кухонної зони в стилі лофт зараз ультрамодно використовувати металеві пластини, але антикварні чавунні плити минулого століття, що дісталися у спадок, теж користуються популярністю. У житлових зонах часто використовується паркет, на ньому - невеликі однотонні килимки і шкури тварин. Для сну в квартирі виділено лише окрему частину, решта приміщення – для гостей.
У лофт-квартирі є багато простору і повітря, відсутні затишні куточки. Саме тому стиль лофт так любимо творчими людьми, адже такий стиль інтер'єру надає необмежений простір для експериментів та самовираження. Попри усталену думку, лофт - це не тільки притулок для заможних одинаків та артистів. Все частіше віддають перевагу нью-йоркському стилю сучасні молоді пари. Це житло, наприклад, для пари, яка колекціонує предмети мистецтва, і веде активний спосіб життя, адже так і є, лофт – це скоріше не просто житло, а стиль життя.
Відправна точка для майбутнього інтер'єру в стилі лофт - це сусідство сучасної фактури, наприклад, скла та сталі, з наявними або відновленими дошками підлоги або голою цегляною стіною. Білі фарбовані стіни або голі цеглини зададуть все, що потрібно, для спілкування ультрамодних меблів і якогось дивом врятованого раритету, скажімо, ванни на лапах або радіатора часів королеви Вікторії. І, перш за все, ставка на максимальне відчуття простору та сусідство – зіставлення старого та нового – ось два ключі до успіху лофт-стилю.
Loft – виключно індивідуальний стиль. Деякі господарі горищ вибирають сміливі колірні блоки яскравих, як би не цілком первинних відтінків, інші воліють графіку і похмурі фарби для надання урбаністичного відчуття, в комплекті з цеглою і дошками самої будівлі. Оздоблення стін і стелі тільки однотонна - метал, скло, кольори холодних відтінків, ніяких гардин та штор, у кращому випадку - жалюзі або затемнені шибки.
Лофт-стиль ідеально вам підходить, якщо ви:
- - любите меблі чітких, а побутові прилади – лаконічних форм;
- - не любите безлад;
- - обожнюєте вдома простір, світло та повітря;
- - віддаєте перевагу житлу вільного планування з одного двох приміщень і щоб менше речей;
- - живете у сучасній квартирі чи будинку.
Лофт у кінематографі
- У фільмі « Привид » герої Патріка Суейзі та Демі Мур облаштовували житло цього типу.
- У серіалі « Близькі Друзі » квартира Брайана Кінні є лофтом.
- У серіалі « Пліткарка » квартира сімейства Хамфрі є лофтом.
- У серіалі " Нова " квартира, в якій живуть головні герої, також є лофтом.
- У серіалі Хор квартира в Нью-Йорку, в якій живуть Рейчел і Курт , також є лофтом.
- У фільмі " Великий тато " герой Адама Сендлера живе у квартирі типу лофт.
- У серіалі « Касл » квартира письменника та головного героя Річарда Касла – також лофт.
Висновок
Стиль лофт це відмінний вибір для тих, хто любить вільні світлі простори, функціональність, мінімалізм та дух свободи!
Автор статті: Онищенко Юлія
Написати коментар